9. Rust Başlangıç Rehberi

Rust İpuçları - Başlangıç Seviyesindeki Oyuncular İçin Bir Rehber

Rust, zorlu bir dünyada hayatta kalma ve zanaat yapma odaklı bir oyundur. Eğer bu vahşi doğaya ilk adımınızı atıyorsanız, Rust ipuçları hayatta kalmanız için anahtar olacaktır. İşte başlangıç seviyesindeki oyuncular için 10 temel Rust ipucu:

 1. Başlangıç Seviyesine Uygun Bir Sunucu Seçin:

  • Rust'ta ilk seçiminiz, oynamak için bir sunucu seçmektir. Yeni başlayanlar genellikle yoğun nüfusa sahip resmi sunuculara katılır, ancak bu sunucular genellikle deneyimli oyuncularla doludur. Yeni başlayanlar olarak oyunda nasıl oynayacağınızı anlamak için sürekli olarak öldürülmek istemeyebilirsiniz. Bu nedenle, başlangıç seviyesine uygun bir sunucuya katılmanız önemlidir.
 2. Yeniden Doğma Noktası Olarak Bir Yatak Oluşturun:

  • Rust'ta ihtiyacınız olan ilk şeylerden biri bir yataktır. Bir yatak yerleştirerek özelleştirilmiş bir yeniden doğma noktası oluşturabilirsiniz. Böylece başlangıç noktasına (varsayılan doğum noktası olan plaja) yeniden doğmanızın ve uzun bir yol yürümenizin önüne geçebilirsiniz.
 3. Ağaç ve Taş Toplarken Doğru Noktayı Vurun:

  • İlk yeniden doğma noktanızı oluşturduktan sonra, Rock (başlangıç ​​araçlarından biri) ile ağaçlara ve büyük kayalara vurarak taş ve odun toplamaya başlayın. İlk özel araçlarınızı inşa etmek için bu malzemelere ihtiyacınız vardır: Balta ve Kazma.
 4. İhtiyaçlarınızı Karşılamak İçin Odun Toplamayı Önceliklendirin:

  • Balta ve Kazma'yı oluşturduktan sonra, odun toplamaya başlayın. Çok fazla odun toplamak için zaman harcamayın. İlk başta ihtiyacınız olan temel eşyaları sadece odun kullanarak yapabilirsiniz.
 5. İlk Üssünüz İçin Uygun Bir Yer Seçin:

  • Üssünüzün yeri oyun içinde başarınızı etkiler. Gizli, kaynaklara yakın bir yer bulmaya çalışın, ancak gereksiz yere uzaklara gitmeyin. Haritanın yarısını koşarak öldüğünüzde tekrar doğmaktan kaçının. Daha sonra başka üsler oluşturabilirsiniz. İyi bir yer ormanlık alanlardır. Ayrıca yol ve eski kasabalara yakın olmanız, daha iyi malzemeler bulmak için aramalar yapmanız açısından da önemlidir.
 6. İhtiyacınızdan Fazlasını Toplamaktan Kaçının:

  • Rust'ta yapılan en yaygın hatalardan biri gereğinden fazla kaynak toplamaktır. Çok fazla kaynak toplamak cazip gelse de, kaybettiklerinizin daha da sinir bozucu olacağını unutmayın. İhtiyacınız olan kaynakları düzenli olarak toplayın ve üssünüze götürün. Bu şekilde sadece ihtiyacınız olanı toplar ve kaybetme riskinizi azaltmış olursunuz.
 7. Üssünüzde Çift Kapı Kullanarak Eşyalarınızı Koruyun:

  • Daha donanımlı bir oyuncuyla karşılaştığınızda, yapabileceğiniz en iyi şey üssünüze geri dönüp saklanmaktır. Ancak bunun riskli olduğunu unutmayın, çünkü kapıyı açıp ölürseniz diğer oyuncuya tüm eşyalarınızı verebilirsiniz. Bu nedenle mümkün olduğunda hemen bir hava kilidi oluşturun. En azından iki odadan oluşan bir yapı yapın ve eşyalarınızı son odada saklayın. Eğer düşman oyuncu ilk odaya geçerse bile, sakladığınız eşyalara ulaşamayacaklar. Her zaman kapıyı kilitlemeyi unutmayın, hatta ölüm anlamına gelse bile. Sakladığınız eşyalar, üzerinizde taşıdıklarınızdan daha değerli olabilir.
 8. Gece Ateş Yakmaktan ve Diğer Oyuncuların Dikkatini Çekmekten Kaçının:

  • Bu belki de biraz açık bir ipucu gibi görünebilir, ancak geceleri meşaleyle dolaşan oyuncuların sayısına şaşırabilirsiniz. Bu durum sizi diğer oyuncular için bir hedef haline getirir, bu yüzden gece karanlığında kalmak daha iyidir. Ayrıca, gündüzleri yeterli miktarda yiyecek pişirdiğinizden emin olun. Eğer gerçekten gece pişirme yapmanız gerekiyorsa, üssünüzün konumunu yağmacılara duyurmadan uzakta yapın.
 9. Üssünüzün Çürümesini Engelleyin:

  • Binalar sonsuza kadar dayanmaz, özellikle Rust'ta. Üssünüz zamanla "çürüyecek" ve bunu önlemenin tek yolu düzenli bakımdır. Öncelikle, 1000 odun kullanarak bir yapı malzemesi dolabı yapmalısınız ve bunu üssünüzün içine yerleştirmelisiniz. Ardından, kullandığınız yapı malzemelerinden belirli miktarda dolabın içine koymalısınız. Üssünüz ne kadar büyükse, bakım ihtiyacı o kadar fazla olacaktır. Bu nedenle büyük bir yapı inşa etmeden önce bunu göz önünde bulundurun.
 10. Radyasyona Dikkat Edin:
  • Güçlü bir üsse sahip olduğunuzda, daha değerli malzemeler toplamak için terk edilmiş alanları ziyaret etmeye başlayabilirsiniz. Ancak dikkatli olun, terk edilmiş binaları keşfetmek eğlenceli olabilir, ancak sizi radyasyona maruz bırakarak öldürebilir. Radyasyondan korunmadan bu alanlarda hayatta kalmak imkansızdır. Eski bir endüstriyel alan görüyorsanız, dikkatlice dinleyin. Çatırdama sesi duyuyor musunuz? Bu, binaların radyasyonlu olduğu anlamına gelir. Geri dönün!

Rust maceranıza başlamak için hazırsınız. İlk doğuşta otomatik bir tüfekle karşılaşmamanız dileğiyle!